Dzelzceļa pārbrauktuves un to šķērsošana | Dzirdi, redzi, dzīvo!
Atpakaļ

Dzelzceļa pārbrauktuves un to šķērsošana

« ATPAKAĻ  

VAS "Latvijas dzelzceļš" pārziņā ir 532 pārbrauktuves.

Ņemot vērā vilcienu kustības un transportlīdzekļu satiksmes intensitāti, pārbrauktuves var būt aprīkotas ar dažādiem regulējošiem elementiem:

68 aprīkotas ar barjeru, luksoforiem un skaņas signāliem. Pirms vilciena tuvošanās barjera automātiski tiek nolaista, luksoforā deg sarkanas mirgojošas gaismas un skan brīdinājuma signāls. Ceļu satiksmes dalībniekam ir jāapstājas un jānogaida līdz pārbrauktuve būs atkal atvērta;

360 aprīkotas ar luksoforiem un skaņas signāliem. Pirms vilciena tuvošanās luksoforā deg sarkanas mirgojošas gaismas un skan brīdinājuma signāls. Ceļu satiksmes dalībniekam ir jāapstājas un jānogaida līdz pārbrauktuve būs atkal atvērta;

104 neregulējamas, par to esamību savlaicīgi brīdina ceļa zīmes. Tuvojoties neregulējamai pārbrauktuvei, ceļu satiksmes dalībniekam jānovērtē situācija individuāli, pārliecinoties vai netuvojas vilciens; tikai tad atļauts šķērsot sliežu ceļu.

Dzelzceļa pārbrauktuves zonā gājējiem ir jāievēro aizlieguma zīmes un signālus. Šķērsot sliedes pa gājēju ceļu atļauts tikai tad, kad pārbrauktuve ir atvērta satiksmei.

Atceries, ja pārbrauktuve ir atvērta satiksmei, neatkarīgi no tā, kā tā aprīkota, transportlīdzekļa vadītāja vai gājējam uzdevums ikreiz pirms tās šķērsošanas, ir arī patstāvīgi novērtēt, vai vilciens netuvojas un ceļa turpināšana ir droša.

Par to, kā transportlīdzekļu vadītājiem jāšķērso dzelzceļa pārbrauktuve, vairāk lasi sadaļā autovadītājiem.