Paaugstinātas bīstamības zona
Dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona, kurā atrodoties ikvienam jābūt maksimāli uzmanīgam un jārīkojas atbildīgi! Tā nav vieta rotaļām vai bravūrības apliecinājumiem vienaudžu vidū. Bez nepieciešamības dzelzceļa sliedēm labāk netuvoties!
Sliežu šķēršošana
Sliedes ir atļauts šķērsot tikai tam paredzētās vietās – pārbrauktuves, pārejas, tilti un tuneļi. Labāk mērot 5 minūtes ilgāku, tomēr drošu ceļu, nekā riskēt ar savu dzīvību.
Pirms šķērso dzelzceļu, ir jāapstājas un jāpārliecinās, vai netuvojas vilciens, paskatoties pa labi un pa kreisi. Pēc tam, nekāpjot uz sliedēm, jāturpina ceļš pāri. Jāatceras, ka vietās, kur ir vairāk par vienu sliežu ceļu, aiz tikko pabraukuša vilciena pretējā virzienā var iet cits.
Uz perona
Atrodoties uz perona, droši ir uzturēties zonā aiz spilgti dzeltenās līnijas. Braucoša vilciena izraisītā vēja plūsma ir ļoti spēcīga un pārāk tuvu esošus objektus - gan cilvēkus, gan bez uzraudzības atstātus velosipēdus, bērnu ratiņus un somas - var paraut zem vilciena.
Telefons un austiņas
99% negadījumi uz dzelzceļa notiek cilvēka neuzmanības un pārgalvības dēļ. Mūzikas klausīšanās austiņās, runāšana pa telefonu vai spēļu spēlēšana tajā, ievērojami apgrūtina uztveri un iespējamo risku novērtēšanu.
Brīdinājuma zīmes
Dzelzceļš, tā pārejas, pārbrauktuves, staciju un pieturas punktu peroni ir aprīkoti ar dažādām informatīvajām un brīdinājuma zīmēm, kā arī sarežģītām signalizācijas sistēmām. Pārliecinies, ka Tavs bērns zina, ko nozīmē katra no zīmēm un kā jārīkojas, kad ieslēgts brīdinājuma skaņas un gaismas signāls.