Atpakaļ

Viedierīces un drošība pie dzelzceļa

Laikā, kad arvien vairāk attīstās tehnoloģijas un ikdiena bez tām nav iedomājama, ir būtiski atcerēties, ka mobilo telefonu, austiņu vai planšetdatoru lietošana dzelzceļa tuvumā var būt bīstama dzīvībai. Atrodoties uz dzelzceļa perona vai gatavojoties šķērsot dzelzceļa pāreju/pārbrauktuvi, aicinām ielikt viedierīci kabatā vai somā, izņemt austiņas no ausīm un pievērsties dzelzceļam – novērtēt, vai atrašanās tā tiešā tuvumā un tā šķērsošana ir droša, vai netuvojas vilciens.

Pētījumu centra SKDS 2017.gada pavasarī veiktajā aptaujā iezīmējas tendence, ka iedzīvotāji apzinās šo risku un uzskata, ka paši tā nerīkojas, tomēr vienlaikus ir bieži no vērojuši, ka tā dara citi, kas profesora Ivara Austera skatījumā visdrīzāk ir mēģinājums attaisnot pašu riskanto rīcību.

LDz šopavasar fiksētās situācijas uz vairākām dzelzceļa pārbrauktuvēm un šķērsojumiem Rīgā liecina, ka runāšana pa telefonu, mūziku klausīšanās austiņās un īsziņu, e-pastu rakstīšana vai sociālo tīklu lietošana, atrodoties uz dzelzceļa sliedēm, ir ļoti izplatīta.

Jāuzsver, ka aptaujātie iedzīvotāji arī nereti ir pārliecināti, ka perons nav dzelzceļš un tāpēc nav bīstama zona, atrodoties tur, nekas nedraud. Tomēr dzelzceļa satiksmes ekspertu pieredze liecina, ka arī uz peroniem negadījumi regulāri notiek un esot uz tiem, vienmēr jāatceras par drošību.

Atcerieties – vilciena bremzēšanas ceļš var būt vairāki kilometri, bet viedierīces ielikšana kabatā vai somā, austiņu izņemšana no ausīm prasīs tikai dažas sekundes. Ieguvums – Tava dzīvība