Atpakaļ

Kā rīkoties ārkārtas situācijā?

Ja transportlīdzeklis apstājas uz pārbrauktuves un līdzās ir citi cilvēki, transportlīdzekļa vadītājam jālūdz viņu palīdzība, lai kopīgi pēc iespējas ātrāk nostumtu transportlīdzekli no sliedēm.

 

Ja sliedes neizdodas atbrīvot:

 

- vadītājam nekavējoties jāzvana uz tālruni 112 un jāinformē glābšanas dienests par notikušo;

-ja notikuma vietā ir vairāki cilvēki, tie jānosūta abos virzienos gar sliežu ceļu,  lai brīdinātu vilcienu vadītājus par šķērsli uz pārbrauktuves, un mašīnisti  laikus spētu nobremzēt;

- ja notikuma vietā bez vadītāja ir tikai viens cilvēks, viņam jādodas gar sliežu ceļu tajā virzienā, kur sliežu ceļš ir sliktāk pārredzams;

- ja notikuma vietā ir tikai vadītājs, viņam jādod trauksmes signāls. Tuvojoties vilcienam, vadītājam jāskrien tam pretī gar sliežu ceļu, rādot apstāšanās signālu.

 

Brīdinājuma signāli:

 

Trauksmes signāls. Izmantojot automašīnas skaņas signālu, izplata sērijas signālus – vienu garu un trīs īsus. Dzelzceļa darbiniekiem tas ziņo par ārkārtas situāciju.

Apstāšanās signāls.  Turot rokās spilgtas krāsas drānu, to apļo. Diennakts tumšajā laikā jāapļo iedegta lāpa vai lukturis. Tas mašīnistam vēstī, ka nepieciešams apstāties.